PERSONEL TAKİP PROGRAMI PDKS

Personel takip programı (PDKS), personellerinizin giriş çıkış zamanlarını kolay ve hatasız olarak kayıt altına alıp bu kayıtları izleyebileceğiniz, izin ve tatillerini programlayabileceğiniz, kayıtlarla ilgili raporlar oluşturabileceğiniz web tabanlı bir programdır.
Giriş çıkışların alınmasını sağlayan cihazlar (parmak izi okuyucu, yüz tanıma, proximity temassız kart okuma, şifreli geçiş vb.) vasıtasıyla alınan kayıtların güvenli bir ortamda depolanması ve bu kayıtların bir yazılım aracılığı ile yönetilmesini kapsar.

Programda listelenen tüm bilgiler Excel formatında rapor olarak alınabilir.

Bosfor PDKS Temel Özellikleri

        ? Programın tek bilgisayarda kurulumu yeterlidir, diğer tüm bilgisayarlardan erişimi sağlanabilir.

        ? Güvenlidir ve MSSQL veri tabanını kullanılır.

        ? Optimize edilmiş ara yüzü sayesinde işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar.
        ? Kullanımı ve yönetimi kolaydır.
        ? Sınırsız sayıda ve farklı özelliklerde PDKS cihazı tanımlanabilir.
        ? Sınırsız çalışma takvimi tanımlanabilir.
        ? Bilgisayarınıza herhangi bir yazılım kurmadan; İnternet Explorer, Google, Firefox gibi internet tarayıcıları ile güvenli giriş yapılabilir.

        ? Çalışma grupları alanı ile personelin dahil olacağı vardiya seçilebilir.

Tüm Cihazlarla Uyumlu

Parmak izi okuyucu, yüz tanıma, temassız kartlı geçiş gibi personel takip cihazlarının tamamına yakınıyla uyumlu çalışır.
Programa sınırsız sayıda cihaz ekleyip, çalıştırabilir ve hepsinden aynı anda veri çekilebilirsiniz.

Yetkilendirme İle Güvenli 

Yetkilendirme özelliği ile kullanıcıların ulaşabileceği ekranlar kolay bir şeklide belirlenebilir.
Tamamen yetkilendirme yapan kullanıcının belirleyeceği yetkilerle sistemi kullanacak kişinin personel kayıtlarını, bağlı olduğu iş  yerindeki personelleri, departmandaki personelleri veya sadece  kendi giriş çıkış bilgilerini görme yetkisi verilebilir.

Ana Modüller

Çalışma Takvimi, Giriş ve Çıkışlar, İzin ve Tatil, Personel, Rapor, Tanımlamalar ve Terminal programın ana modüllerini oluşturur.

Çalışma Takvimi 

Şirket personellerinin haftalık vardiya bilgilerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Program personelin vardiyasına göre çalışma saatlerini değerlendirerek, çalışma gruplarında gösterilmesini sağlar. Filtreleme özelliği ile istenilen personele hızlıca ulaşım sağlanmakla birlikte yine aynı alandan istenilen personele bilgi eklenebilir.

Giriş ve Çıkışlar

Personelin giriş, çıkış işlemleri ve izinleri tanımlanabilmesine olanak sağlar. Aynı zamanda hatalı geçişler de düzeltilebilir. Renklendirme özelliği ile eksik geçiş, personelin birden fazla vardiyası ve personelin izinli olduğu bilgilerine ulaşım kolaydır. Personellerin giriş çıkış bilgileri manüel olarak girilebilmesinin yanında programda bulunan buton ile otomatik olarak da doldurulabilir.

İzin ve Tatil

İzin bilgileri girilerek iş yerindeki tüm personel, departmandaki tüm personel veya sadece ilgili personel için izin tanımlanabilir. İzinler iki tarih aralığında girilebileceği gibi saatlik de girilebilir. Kullanıcı izin süresinin bitiminde hatırlatma bildirimi almak istediğinde hatırlat butonu sayesinde program kayıtlı e-posta ya mail atabilir veya program içerisinde uyarı verebilir.

Personel 

Sisteme kayıtlı olan personellerin bilgilerinin listelendiği ekran gelir. Bu ekrandan yeni personel tanımlaması yapılabilir. Personel bilgilerinin listelendiği sayfada her personel bilgisinin yanında giriş çıkış , personel izin ve işe alım-ayrılma bilgilerinin girilebilmesine olanak sağlayan butonlar bulunur.

Rapor

Günlük rapor durumu, personel içeride olan, personel raporu, personel durum raporu ve toplam çalışan raporu olmak üzere 5 adet alt menüsü bulunur.

Günlük rapor durumu, ilgili iş yeri ve departmandaki personeller veya seçilen personel için seçilen aydaki günlük çalışma durumlarının gösterildiği raporlardır.

Personel içeride olan, çalışmasını sürdüren, çıkış bilgileri olmayan personellerin listesi görülür.

Personel raporu, personellerin çalışan, ayrılan ve pasif bilgilerinin listelendiği alandır.

Puantaj durum raporu, personellerin puantajları gösterilir.

Personel çalışma raporu, personellerin seçilen aralıktaki toplam çalışma raporlarını verir.

Tanımlamalar

 Cihaz, Çalışma Grupları, Departmanlar, Harici Program Ent., İş yerleri, İzin Tipleri, Kullanıcı Tipleri, Kullanıcılar, Puantaj ve Unvan modülleri vardır.

Terminal 

Personellerin giriş çıkışlarını okuttukları cihazlardır. Geçiş aktarım ekranında bulunan aktarımı başlat butonu ile seçilen terminallere bağlanarak cihazlardan verilerin çekilmesini sağlar. Tüm terminallerdeki geçiş hareketlerini bir anda aktarabilir.

PERSONEL TAKİP PROGRAMI PDKS

Temel Özellikleri
Kullanım Alanı : (B2B), Ticaret, İşletmeler, Kobi, Satış, Toptan, Pareakende

Kullanım Kılavuzu
Daha fazla detaylı yardım için kullanım klavuzuna bakınız. Kullanım klavuzu programın güncellemesi ile birlikte yenilenmektedir.


Broşür
Ürün hakkında tanıtım ve ürün içeriği hakkında dökumanlar için indirip içeriğe bakınız.

DETAYLI BİLGİ İÇİN